PolskiEnglish

       
 
 
Instrukcja użytkowania okien
 
   
 
 
1. Wstępne czyszczenie okien

Wstępne czyszczenie okien musi zostać przeprowadzone bezpośrednio po zamontowaniu okien. Taśmę ochronną należy usunąć niezwłocznie po zainstalowaniu stolarki okiennej. Ze względu na użycie wysokowartościowych materiałów PVC okna są wrażliwe na wapno i cement. To samo dotyczy okuć i szyb. Ewentualne świeże pozostałości zaprawy należy usunąć czystą wodą. Stwardniałe pozostałości należy usunąć skrobaczką z miękkiego plastyku, pozbawioną ostrych krawędzi. Zabrania się używania rozpuszczalników, benzyny i innych środków, mogących wejść w reakcję z PVC, uszkadzając okna. Pozostałości zaprawy w uszczelkach i okuciach mogą prowadzić do nieprawidłowości w pracy okien, dlatego muszą być gruntownie usunięte. Ta sama zasada dotyczy kanałów odwadniających w dolnej części ramy okiennej.

2. Regularne czyszczenie okien

Gładka powierzchnia okien jest bardzo prosta i łatwa do czyszczenia. Zwykła woda z dodatkiem mydła usuwa każde normalne zabrudzenie. Dopuszcza się również stosowanie płynów czyszczących przeznaczonych do użytku w gospodarstwach domowych dla powierzchni z tworzyw sztucznych, za wyjątkiem gruboziarnistych środków szorujących. Do mycia należy używać wyłącznie miękkiej szmatki. W żadnym wypadku nie wolno używać benzyny lub rozpuszczalników, gdyż może to doprowadzić do odbarwień. Uszczelki montowane w oknach są wytwarzane z wysokiej jakości materiałów syntetycznych kauczukopodobnych (EPDM). Również i one muszą być okresowo pielęgnowane.

3. Smarowanie okuć okiennych

Trwałe funkcjonowanie okna zapewnia podawanie olejów (np. oleju do maszyn do szycia) na ruchome części okucia. Ta czynność konserwacyjna powinna być przeprowadzana raz do roku. W ten sposób okucia zostają zabezpieczone przez przedwczesnym zużyciem i służą bezproblemowo przez wiele lat.

4. Regulacja okuć okiennych

Przy prawidłowy montażu w zasadzie regulacja nie jest konieczna. Potrzeba regulacji może zaistnieć w przypadku niespodziewanych zmian w samym otworze okiennym (np. nierównomierne osiadanie budynku), a także w przypadku otwierania okien bezpośrednio po montażu, przed wyschnięciem pianki montażowej.

5. Montaż okien


W instrukcji znajdują się informacje dotyczące montażu na przykładzie kolekcji BluEvolution. Zasady montażu obowiązują do okien we wszystkich kolekcjach dostępnych w ofercie. W przypadku montażu okien ze zgrzewem HFL, tworzących zestaw składający się z oddzielnych ościeżnic, należy zakleić otwór w dolnej części ramy przy zgrzewie, po stronie łączenia z inną ramą. 
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

47-330 Zdzieszowice, ul. Żyrowska 1
tel. +48 533 333 470
e-mail: kontakt@aleokno.com
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS

 


Our company offers PVC, aluminium and wooden windows and doors. The windows are based on Salamander, Brügmann, KBE, Ponzio, Aluprof profiles. E-mail: contact@aleokno.com, Phone no. +48 602 129 190